Výuková aplikace pro školy: výsledek spolupráce Univerzity Karlovy s úspěšným českým startupem

Univerzita Karlova dne 2. června 2015 představila na tiskové konferenci na Pedagogické fakultě výsledek spolupráce s úspěšným českým startupem – společností Corinth, jejímž výsledkem je mezinárodně oceněná výuková aplikace v oblasti přírodních věd pro žáky a studenty základních a středních škol Corinth Classroom. Touto spoluprací začala univerzita naplňovat pro sebe nejpřirozenější formu přenosu poznatků, kterou je rozvoj a zavádění inovací v oblasti vzdělávání.

_DSC4815Corinth Classroom je interaktivní 3D pomůcka pro školy. Učitelé a žáci si díky ní mohou detailně prohlédnout a „osahat“ části lidského těla ve 3D, stejně jako stavbu rostlin, geometrické struktury či atomy a molekuly. Interaktivní modely mohou používat ve svých prezentacích nebo je vytisknout na 3D tiskárně. Univerzita Karlova snaží prostřednictvím svého Centra pro přenos poznatků a technologií zintenzivnit převádění svých vědeckých poznatků a kapacit svých vědeckých pracovníků do praxe.

Tiskovou zprávu si můžete prohlédnout zde.

Videozáznam z tiskové konference Univerzity Karlovy a společnosti Corinth k představení výukové aplikace pro školy Corinth Classroom si můžete přehrát na portálu Youtube.

Zaúčtováno v Vysoké školství