Univerzita Karlova podepsala memorandum o výstavbě nového multifunkčního sportovního areálu

Dne 11. listopadu 2014 jsme společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, městskou částí Praha 6, Českou unií sportu a dalšími organizacemi podepsali memorandum o výstavbě nového moderního multifunkčního sportovního kampusu pro studenty Univerzity Karlovy a veřejnost v areálu FTVS na Praze 6. Univerzitní vysokoškolské sportovní středisko by v nové podobě mělo začít fungovat do konce roku 2018 a nabídne širokou paletu sportovních aktivit.

Součástí nového sportovního areálu bude nový plavecký bazén, ledová plocha, zastřešené kurty, velká hala pro míčové sporty splňující kritéria pro konání mezinárodních sportovních akcí s kapacitou 2000 diváků a odpovídající zázemí. V projektu se dále počítá s úpravou stávajícího bloku budov Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, kde by měly vzniknout tělocvičny na gymnastiku a úpolové sporty. Součástí projektu je i výstavba menší tribuny u atletického stadionu.

Sportovní areál bude sloužit studentům FTVS UK a vysokoškolskému sportu. Zároveň bude k využití pro sportovní kluby a veřejnost. Nové moderní multifunkční sportovní centrum vyroste u současného atletického stadionu na Praze 6, kde nahradí stávající budovy, poblíž ulice Evropská. Na jeho výstavbě spolupracuje Univerzita Karlova. Náklady na výstavbu jsou v současné době odhadovány na 1 mld. Kč, která bude hrazena z prostředků ministerstva školství.

Více informací najdete na webovém portálu Univerzity Karlovy a na webovém portálu časopisu Metro.

Zaúčtováno v Vysoké školství