Praha podepsala Memorandum o spolupráci s Univerzitou Karlovou

Dne 8. září 2015 jsme společně s primátorkou hl.m. Prahy Adrianou Krnáčovou podepsali Memorandum o vzájemné spolupráci. Memorandum představuje rozšíření a zformalizování spolupráce mezi oběma stranami. Podle podepsaného dokumentu bude hlavní město s univerzitou spolupracovat především v oblastech vzdělávání, informačních technologií a systémů, územního rozvoje, sportovních aktivit či na projektech Smart Cities financovaných z prostředků Evropské unie.

Praha podepsala Memorandum o spolupráci s Univerzitou KarlovouJsem přesvědčen, že dohoda o užší spolupráci mezi Univerzitou Karlovou a Prahou je pro akademickou obec velmi dobrou zprávou. Čelní představitelé hlavního města vnímají fakt, že zde působí jedna z nejvýznamnějších českých univerzit a mají zájem připravit vhodné podmínky pro její další rozvoj. Na druhou stranu Univerzita Karlova se bude velmi ráda podílet na společných projektech. Pevně věřím, že vzájemná spolupráce bude prospěšná jak pro pražskou akademickou obec, tak obyvatele hlavního města a jeho návštěvníky.

„Podepsáním tohoto Memoranda stvrdíme rozšíření a úpravu dlouhotrvající a pro nás velmi důležité vzájemné spolupráce. Přeji si, aby se hlavnímu městu Praze podařilo využít veškerý vědecký potenciál, který mu tato univerzita nabízí a aby se na oplátku mohla Univerzita Karlova spolehnout na maximální podporu společných projektů a dalších aktivit,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Zaúčtováno v Vysoké školství