Zažil jsem covid na vlastní kůži. „Chřipečka“ to opravdu není

Chtěl bych poděkovat všem, kdo mi v uplynulých týdnech psali s podporou a přáním brzkého uzdravení, moc děkuji! 

Covid-19 jsem nikdy za “Chřipečku” nepovažoval a nepodceňoval jej. Různí lidé mi podsouvají, že jsem popírač roušek a covidu, ale tak to není! Říkal jsem, že z něj nesmíme mít strach, ale musíme mít respekt. Vždy jsem zmiňoval nutnost tří „R“, podporoval jsem a podporuji očkování a nutnost očkovat zdravotníky, hasiče, policii a učitele atd., ale vždy jsem též zmiňoval – od počátku epidemie –, že virus nezmizí, že to je naivní představa. A v tom jsem měl, bohužel, smutnou pravdu. Nikdy nevymýtíme ani bezpříznakové pacienty, kteří mohou šířit nemoc dál.
Apeluji na to, aby se očkovalo, aby se dodržovala hygienická pravidla, která mohou v boji s koronavirem pomoci, ale na druhou stranu říkám, aby se nedělaly zbytečné věci, které lidem nepomohou a jen je omezí. Vidíme, že dramaticky rostou psychické problémy, domácí násilí, kolik našich studentů využívá našich poraden a potýká se s těžkostmi, kolik lidí má existenční problémy, nebo dokonce přišlo o práci. Prakticky všichni už téměř rok žijeme v nejistotě a v obavách.

Rozhovor pro Právo a Novinky.cz:

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/rektor-uk-zima-zazil-jsem-covid-na-vlastni-kuzi-chripecka-to-opravdu-neni-40352273#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=3aUCvpoLHpS-202102261034&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství, Zdravotnictví