Štiky českého byznysu letos již počtrnácté

Na galavečeru v reprezentačních prostorách Lobkowiczkého paláce byly v úterý 3. října 2017 již počtrnácté letos předána ocenění Štiky českého byznysu. Ta jsou udělována na základě žebříčku, který založila a organizuje společnost Coface a jeho základní charakteristikou je posuzování vybraných objektivních ekonomických kritérií. Odborným garantem soutěže je Hospodářská komora ČR.

 

V každém kraji je nominováno deset firem, vyhlašují se tři nejlepší a ty se pak objeví na společném galavečeru, na němž je dekorován spolu s nimi také celorepublikový vítěz a držitel zvláštní ceny poroty.

Štiky českého byznysu představují hodnocení, které není založeno na pouhém porovnání statických kvantitativních ukazatelů, ale pracuje s dynamickou rovnováhou a také s takovými kvalitativními ukazateli, jako je platební schopnost a morálka.  To je důvodem, proč žebříček Štiky českého byznysu je považován za nejucelenější a nejobjektivnější hodnocení českých firem.

Odbornými garanty žebříčku byli prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a Petra Ringrose ze společnosti Access EU.

Rektor Tomáš Zima předal ocenění firmám  BENAGRO s.r.o., OK PROJEKT s.r.o. a  S-TOOLS s.r.o. z Jihočeského kraje.

“Univerzita Karlova je historicky symbolem české vzdělanosti. Naší snahou je mimo jiné zintenzivnit spolupráci s aplikační sférou, která přispěje k naplňování tzv. třetí role univerzity. Stále více si uvědomujeme potřebu posílit vazbu mezi univerzitou, veřejným a průmyslovým sektorem. Ačkoliv se nám daří situaci v posledních letech zlepšovat, věřím, že řada společností a firem si v portfoliu nabídky Univerzity Karlovy vhodnou příležitost ke spolupráci ještě najde. Naší prioritou je intenzivnější spolupráce v aplikovaném, ale i základním výzkumu s komerčními partnery, ale i veřejnou sférou, což povede k rychlejšímu vstupu inovativních řešení do praxe a zpětnou vazbou k vyšší podpoře výzkumu a vzdělávání ze strany aplikační sféry”, řekl ke své účasti na akci.

 

 

 

Více na 
http://www.stiky.cz/vysledky

Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství