Dny Univerzity Karlovy v Itálii

Ve dnech 20. – 25. května 2018  jsme společně  s prorektory Univerzity Karlovy prof. Janem Škrhou, prof. Radkou Wildovou a prof. Martinem Kovářem navštívili univerzity v Itálii. Mezi Univerzitou Karlovou a italskými univerzitami funguje dlouhodobá a všestranná spolupráce. Síť italských univerzit a institucí spolupracujících s Univerzitou Karlovou v rámci meziuniverzitní spolupráce a spolupráce v rámci programu Erasmus+ dohromady čítá v současnosti 61 subjektů. Hlavním cílem našich jednání bylo posílit stávající spolupráci, zejména v oblasti vědy a výzkumu.

Dny Univerzity Karlovy  byly slavnostně zahájeny 21. května. Společně se svými kolegy z Univerzity Karlovy jsem jednal v dopoledních hodinách se zástupci Sapienza Università di Roma  a v odpoledních hodinách se zástupci Università Roma Tre. V závěru dne se uskutečnilo setkání s Alumni na velvyslanectví ČR v Římě.

V úterý 22. května proběhlo jednání na Università degli Studi di Roma „Tor Vergata“. Následně se delegace rozdělila do dvou pracovních skupin.

První část delegace pod vedením prorektorky prof. Radky Wildové navštívila ve středu 23. května Florentskou univerzitu  a European University Institute, Badia Fiesolana.

Druhá část delegace vedená prorektorem prof. Janem Škrhou se bude zúčastnila jednání na Padovské univerzitě.

Obě skupiny se opět setkaly dne 25. května a společně se zúčastnili závěrečného jednání na Università degli Studi di Milano,

http://en.uniroma1.it

http://www.uniroma3.it

https://web.uniroma2.it

https://www.unifi.it

https://www.eui.eu

http://www.unipd.it

http://www.unimi.it

Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství