Devátý ročník univerzitních osem na Vltavě

Devátý ročník závodu na Vltavě, který se jel 7. června v blízkosti Rašínova nábřeží, jednoznačně ukázal, kdo třetím rokem vládne ženským univerzitním osmám. Přes náročné rozjezdy se do finále probojovali i muži, kteří si opět po roce doveslovali pro stříbro.

Vítězná loď Univerzity Karlovy nechala druhou posádku z VUT Brno za sebou o několik sekund, bronz brala loď ČVUT.

Zlatá osma složená z výrazných veslařských osobností Stoklasová Lucie (FTVS), Hanzlová Barbora (FTVS), Neuhortová Kristýna (FTVS), Buzrlová Anežka (2. LF), Škvorová Tereza (PřF), Žabová Anna (1. LF), Kupková Johana (FTVS), Žabová Lucie(3. LF) a kormidelnice Olivíková Eliška (3. LF) nenechala nikoho na pochybách, že královnami v jednom z nejprestižnějších vysokoškolských sportů jsou veslařky z naší univerzity.

Převaha naší posádky byla tak výrazná, že by ani nevadilo, kdybych si k nim do lodě přisedl i já. Bylo vidět, jak se jim jelo lehce a na pohodu. Jsem šťastný, že naše studentky obhájily loňské vítězství a doplnily svoji úspěšnost na Vltavě na zlatý hattrick. I stříbro mužské osmy je skvělé.

Muži UK skončili těsně za první posádkou ČVUT (která byla jasným favoritem, neboť obhajovala loňské zlato), bronz vybojovali muži z ČZU. Mužská posádka zároveň brala titul akademických mistrů ČR, a to ve složení Fleissner Jan (FTVS), Zetek Matyáš(MFF), Slavík Martin (1. LF), Mařík Antonín (FTVS), Redr Andre (FTVS), Pivko Petr(PF), Tikal Matěj (FHS) a Jech Miroslav (FHS), kormidelnici jim dělala Procházková Adéla (FTVS).

Víc už se získat ani nedalo. Na první pohled bylo znát, že obě medailová družstva měla letos na osmách skvělou formu.
Našim úspěšným sportovcům blahopřeji a přeji jim, aby se stejnou lehkostí zvládli i zkouškové období, na jehož začátku se závody Univerzitních osem uskutečnily.

Foto: Daniel Vrabec
 
 

 

Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství, Zdravotnictví