Výzvy, příležitosti a priority pro Čínu, Evropu a Česko.

Ve středu 7. září 2016 se v Profesním domě UK na  Malostranské náměstí v Praze uskutečnila konference pod názvem Iniciativa Pás a Stezka.  Konferenci uspopořálo Česko-čínské centrum Univerzity Karlovy v gesci Střediska bezpečnostní politiky Institutu politologických studií FSV UK a ve spolupráci s China Center for Contemporary World Studies. _dsc5448

Konference se věnovala klíčovým aspektům vytváření nových hedvábných stezek, což představuje významnou iniciativu Čínské lidové republiky podporující ekonomický růst a rozvoj primárně v euroasijské oblasti s významným globálním přesahem. Zabývala se i bezpečnostními aspekty vytváření stezek a aktuálním stavem a perspektivami česko-čínské ekonomické spolupráce.

Konference, která se konala pod záštitou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka, velvyslankyně Čínské lidové republiky v ČR J. E. Ma Keqing a rektora Univerzity Karlovy a předsedy Rady Česko-čínského centra UK prof. Tomáše Zimy se  zúčastnili také náměstek ministra průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa, náměstkyně místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Lucie Orgoníková, přední čeští a čínští ekonomičtí a zahraničněpolitičtí experti a též zástupci komerčního sektoru.
_dsc5428_dsc5451_dsc5471_dsc5480_dsc5509_dsc5498

 

Zaúčtováno v Média, Věda a výzkum, Vysoké školství