Setkání s úspěšnými sportovci Univerzity Karlovy v Karolinu

Dnes jsem se v Karolinu setkal s úspěšnými sportovci Univerzity Karlovy – držiteli zlatých medailí, stříbrných a bronzových medailí z Českých akademických her 2019 v Brně a s hokejisty Akademického mistrovství ČR v ledním hokeji 2019. Úspěšným sportovkyním a úspěšným sportovcům napříč všemi sedmnácti fakultami Univerzity Karlovy jsem poděkoval za skvělou reprezentaci  a šíření dobrého jména naší alma mater a v mnoha případech i českého státu.

Velkou radost mám z úspěchu univerzitních hokejistů, kterým se podařilo vrátit Pohár primátora hl. m. Prahy zpátky do našich rukou. Ve  finálovém utkání přehráli tým Vysoké školy ekonomické jednoznačným výsledkem 4:0 a po roční pauze se pohár opět vrátil do držení hokejistů naší univerzity! 

Přátelského setkání se také zúčastnili futsalisté, studenti FTVS, kteří na Českých akademických hrách získali stříbro. Měl jsem možnost blahopřát  i týmu  ženských basketbalistek, který letos již počtvrté získal zlato na Českých akademických hrách. 

Do Karolina  dorazili i skvělí hráči bridže, kterým se letos podařilo přivést z Akademického mistrovství Evropy stříbro. Nechyběli ani plavci a plavkyně, atletky a atleti nebo hráčka badmintonu. Setkání si nenechali ujít ani zástupci dvou ženských a jedné mužské univerzitní osmiveslice. Letos ženy s převahou obhájily zlato, mužům se po urputném boji podařilo na Vltavě  získat stříbro.

Je chvályhodné, když naši studenti dokážou zvládat svá studia a k tomu ještě podávat vrcholové sportovní výkony. Chtěl bych jim všem popřát hodně studijních, sportovních i osobních úspěchů. Přeji všem těmto skvělým mladým lidem, aby se jim dařilo v duchu fair play dále rozvíjet svou osobnost, ve které je v harmonii rozvoj ducha i tělesných aktivit. Na to se v poslední přetechnizované době zaplněné sociálními sítěmi bohužel  často zapomíná.

Foto: Luboš Wišniewski

Zaúčtováno v Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství, Zdravotnictví