Pohybem proti obezitě

Univerzita Karlova připravila u příležitosti Světového dne obezity ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví, společností STOB, MultiSportem a Deníkem ojedinělou akci nazvanou POHYBEM PROTI OBEZITĚ.

 Jejím cílem bylo posílit mezi lidmi prevenci v oblasti nadváhy, obezity a sportu. Akce se konala ve středu 4. března 2020 od 8 do 18 hodin v Obchodním centru Quadrio v Praze. Lidé si sem mohli přijít nechat zdarma změřit tlak, cukr v krvi a složení těla. Připraveno bylo i poradenství o výživě, tipy, jak zdravě vařit, či představení pohybových aktivit.

Přímo na místě akce se uskutečnila ve 13 hodin tisková konference k tématu obezity, na které vystoupil také ministr zdravotnictví Mgr. Adam Vojtěch,  zakladatelka společnosti STOB PhDr. Iva Málková a předseda České lékařské společnosti J. E. Purkyně prof. Štěpán Svačina.

Zdraví je to nejcennější pro každého z nás a posilování prevence a šíření informací, jak si ho udržet, považuji za mimořádně důležité. Univerzita Karlova proto pořádá pro veřejnost celou řadu akcí, kde se tímto tématem zabýváme.  K problému nadváhy a obezity jsme první letošní informační akci udělali v únoru v Hradci Králové, nyní jsme ji připravili v Praze. Zapojí se do ní všech pět našich lékařských fakult, Farmaceutická fakulta i Fakulta tělesné výchovy a sportu. Téma jsme spojili s pohybem a sportem, protože je to jedna z dobrých cest, jak riziko nadváhy a obezity snižovat.

„Pohybová aktivita je klíčovým aspektem zdravého životního stylu. Prevence v tomto ohledu musí začít již v raném věku, aby byla přínosná po celý život. Pořádání osvětových akcí v této oblasti považuji za skvělý způsob jak tuto tematiku veřejnosti smysluplným a věcným způsobem co nejlépe přiblížit,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

„Světový den obezity pomůže medializovat problém nadváhy a obezity a napomoci k jeho řešení. Poukáže na nutnost změny životního stylu a dá tipy na to, jak přimět lidi k zvýšení pohybu a jak si tvořivě sestavit jídelníček, aby byl chutný a nutričně výhodnější, zkrátka jak teorii převést do reálného života,“ dodala zakladatelka společnosti STOB PhDr. Iva Málková.

„V rámci workshopů, lekcí, přednášek a sportovních aktivit vzděláváme zaměstnance i širokou veřejnost a přinášíme jim nejnovější poznatky, rady a tipy. Vzhledem k trendu populace se věnujeme prevenci obezity a zdravému stravování. Jsme moc rádi, že se můžeme účastnit informačního dne POHYBEM PROTI OBEZITĚ, který se v rámci Světového dne obezity koná ve středu 4. března v obchodním centru Quadrio. Věříme tomu, že edukace v této oblasti bude přínosem pro všechny návštěvníky,“ popisuje Jana Jakušev Šrýtrová, manažerka eventového oddělení společnosti MultiSport.

Na YT UK: https://drive.google.com/file/d/1XxZUjI5uyk8qCKjg0heLpt3BEpN068tG/view?usp=sharing

Foto: Vladimír Šigut

Zaúčtováno v Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství, Zdravotnictví