Den Celoživotního vzdělávání a Festival absolventů na UK

V sobotu 11. dubna 2015, uspořádala Univerzita Karlova Den celoživotního vzdělávání spolu s Festivalem absolventů. V univerzitních prostorách historické budovy Karolina představila téměř tisícovce návštěvníků širokou nabídku zájmových i profesních vzdělávacích programů, které nabízí zájemcům o studium i absolventům fakulty Univerzity Karlovy.  Kromě zájmových a profesních vzdělávacích programů byly též představeny programy pro cizince či programy, které umožňují vzdělávání prostřednictvím internetu. Na přednáškách, které se konaly během celého dne, se hovořilo o Univerzitě třetího věku, o využívání nových technologií ve výuce či e-learningu.

Den CŽV 11.4.2015 na Univerzitě Karlově v PrazeSoučástí akce byl bohatý doprovodný program. Návštěvníci měli jedinečnou příležitost podívat se „pod pokličku“ projektu Vzdělávání po síti, v rámci kterého vědci UK prostřednictvím vysílání ČT 24 již více než dva roky poskytují veřejnosti nejnovější vědecké poznatky, seznámit se matematickou vědou goniometrií či českým národním jazykovým korpusem. Medici a pracovníci LF UK v Plzni předvedli, jak zašívat rány a jak správně resuscitovat, návštěvníci získali informace o Univerzitě třetího věku a absolventi Univerzity Karlovy se mohli zapsat do Klubu alumni UK. Pro děti byl po celou dobu akce připraven dětský program. Představili se i absolventi UK, např. plavkyně Simona Baumrtová či meteorolog Michal Žák.

Poprvé bylo také otevřeno pro veřejnost Muzeum UK s novou expozicí. Muzeum se nalézá ve sklepních prostorách Karolina a bylo možné si v něm prohlédnout listiny vztahující se k založení univerzity či kopie univerzitní pečeti a žezla. Expozice je rozdělena do několika částí mapujících vývoj univerzity – Univerzita utrakvistická, Univerzita Karlo-Ferdinandova a UK současná.

Na webovém portálu Youtube UK si můžete přehrát videozáznam ze Dne Celoživotního vzdělávání Univerzity Karlovy v Praze dne 11. 4. 2015. Více informací se můžete dozvědět také na webových stránkách UK.

Dále si můžete přehrát videa z jednotlivých bloků festivalu:

Zaúčtováno v Vysoké školství