Vernisáží byla zahájena výstava Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně

 Dne 9.5. 2017  jsme společně s generálním ředitelem Národního technického muzea Karlem Ksandrem a ředitelkou Národní lékařské knihovny Helenou Bouzkovou zahájili vernisáží výstavu Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně v prostorách Národního technického muzea. Výstava představuje vývoj protetiky jako specifického oboru, jeho historii a současnost  a zároveň představuje využití technologických náhrad napříč všemi obory medicíny.

Příprava této ojedinělé expozice trvala více než rok a podílela se na ní celá řada předních lékařů a odborníků z lékařských fakult Univerzity Karlovy, ČVUT a z firem, které s klinickými pracovišti spolupracují a které také zapůjčili pro výstavu exponáty. Výstava ukazuje právě na nezbytnou a důležitou spolupráci odborníků z různých medicínských oborů, elektroniky, kybernetiky, mechaniky, designu i dalších.

Nad výstavou převzali záštitu kardinál Dominik Duka, Milan Štěch, předseda Parlamentu ČR, Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny PČR, Daniel Herman, ministr kultury ČR, Miloslav Ludvík, ministr zdravotnictví ČR a Zdeněk Kabátek, ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Výstava bude přístupná návštěvníkům v Národním technickém muzeu do března 2018.

 

 

 

 

 

Vstup do vysílání Studia 6 ČT1 před zahájením výstavy lze shlédnout zde:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096902795-studio-6/217411010100509

Video ze slavnostního otevření výstavy si přehrajete zde:
https://youtu.be/fMKYmi25Eog

 

Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství, Zdravotnictví