Univerzita Karlova připravila svůj první videomaping

V sobotu 29/2 od 18:30 do 22:30 připravila Univerzita Karlova svůj první videomapping na fasádě historické budovy Karolina. Zhruba čtyřminutová projekce se opakovala pravidelně s přestávkami 5 minut po celé čtyři hodiny.

Unikátní projekt byl věnován 100. výročí přijetí první československé ústavy, k němuž došlo 29. února 1920 a zároveň 100. výročí navrácení názvu Univerzitě Karlově zákonem o poměru pražských univerzit z 19. února téhož roku – tzv. Lex Mareš.

Výjimečný happening zahájil rektor UK prof . Tomáš Zima, který divákům obě výročí v krátkosti přiblížil a zdůraznil, jak důležité je si taková výročí připomínat.

Zároveň byla pro návštěvníky po celou dobu projekce otevřena stálá expozice Dějiny UK a na nádvoří před Karolinem také malé občerstvení na zahřátí.

Během večera shlédlo tuto atraktivní vizuální show Univerzity Karlovy odhadem několik stovek návštěvníků.

Videomapping navázal na konferenci 100 LET OD PŘIJETÍ ÚSTAVNÍ LISTINY ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY. HISTORICKÉ, POLITICKÉ A PRÁVNÍ SOUVISLOTI (28.-29. února 2020), pořádané Senátem Parlamentu ČR, Historickým ústavem Akademie věd ČR a Univerzitou Karlovou.

Partnerem projektu byla Komerční banka a. s.

Výtvarně náročnou projekci na netradičním cihlovém povrchu realizovala pro UK firma Borovka Event.

Video z akce: https://www.facebook.com/UniverzitaKarlova/videos/201083161242808/UzpfSTIzNjIxMTkyOTgzMzE0NjoyOTI3ODE2MjUwNjcyNjg3/

Foto: René Volfík

Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství, Zdravotnictví