Univerzita Karlova otevřela pavilon MFF IMPAKT

Univerzita Karlova dnes slavnostně otevřela pavilon IMPAKT v severní části trojského areálu Matematicko-fyzikální fakulty. Jeho název tvoří počáteční písmena slov: informatická a matematická posluchárna, auditorium a knihovna Troja. Nová multifunkční budova v Troji je připravena pro výuku i konference.

Zlena: proděkan pro rozvoj MFF Ladislav Skrbek, rektor UK Tomáš Zima a děkan MFF Jan Kratochvíl,

Bezbariérová budova je vybavena nejmodernější technikou a zvenku obložena materiálem, který mění vzhled podle počasí a světelných podmínek. Je zde zavedena velkokapacitní vzduchotechnika, chlazení a vytápění probíhá systémem hlubinných vrtů a tepelných čerpadel, využívají se zde také vysokokapacitní datové sítě.

Pro pedagogy MFF UK je ovšem největším přínosem pavilonu jeho kapacita. Velké auditorium dokáže pojmout až 250 lidí. Díky tomu už nebude potřeba vést velké přednášky základních kurzů paralelně, ale najednou pro celý jeden ročník. Následná cvičení pak lze realizovat v jedné z deseti dalších učeben s kapacitou dvacet až šestatřicet míst, přičemž čtyři z nich je možné využívat i jako počítačové.

Projekt realizace probíhal od roku 2011, zkolaudován byl v únoru 2020 a jeho celkové náklady dosáhly zhruba 325 milionů korun. S financováním významně pomohlo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Sama fakulta přispěla částkou zhruba 50 milionů korun.

 Pavilon IMPAKT v severní části trojského areálu Matematicko-fyzikální fakulty

Budova se využívá už nyní ve zkouškovém období. Velké auditorium totiž umožňuje studenty při zkoušce pohodlně rozsadit a dodržet tak hygienické požadavky. V létě jsou zde v plánu konference, klasická výuka začne s novým akademickým rokem.

 

Foto: Vladimír Šigut

Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství, Zdravotnictví