Univerzita Karlova ocenila za rok 2018 celkem 40 mladých sportovců z celé ČR

Univerzita Karlova se stala v ročníku 2018/2019 hlavním partnerem sportovní ankety Nejúspěšnější sportovec roku.  Cílem projektu, který má více než dvacetiletou historii, je ocenit sportovce a nejlepší sportovní výsledky dosažené v jednotlivých krajích a okresech České republiky. Soutěž probíhala od prosince 2018 do začátku dubna 2019. Zástupci Univerzity Karlovy ocenili během 5 měsíců celkem 40 mladých sportovců v rámci speciální ceny „nejúspěšnější sportovec do 20 let.

Sportovní anketa probíhala od 18. prosince 2018 do 4. dubna 2019 ve 40 městech ČR. Zástupci Univerzity Karlovy předávali na každém ze slavnostních večerů cenu pro nejúspěšnějšího sportovce do 20 let v rámci daného regionu či města.

Univerzita Karlova sportování velmi silně podporuje, ať už v rámci své studijní nabídky a vzdělávacích programů, tak nejrůznějšími akcemi pro zaměstnance, studenty i veřejnost. Mezi našimi studenty i absolventy je řada mezinárodně úspěšných sportovců i trenérů.  Jsem proto velmi rád, že jsme se stali partnery akce Nejúspěšnější sportovec roku. V regionech ČR jsme díky tomu mohli nejen představit činnost Univerzity Karlovy, ale především ocenit a podpořit talentované sportovní naděje. Pevně věřím, že řada z nich bude inspirací pro spoustu dalších mladých lidí, kteří zapojení do některého ze sportů teprve zvažují.

Součástí byl stánek Univerzity Karlovy, kde probíhala prezentace univerzity a studenti zde rozdávali informační materiály o studijní nabídce, vzdělávacích programech a činnosti UK. Hosté se mohli rovněž zapojit do soutěže Univerzity Karlovy „Nejvýznamnější sportovní okamžiky“ a odpovědět na několik otázek z historie českého i světového sportu.  

Univerzita Karlova je nejstarší a nejprestižnější vysoká škola v České republice. V rámci 17 fakult si mohou uchazeči vybrat z mnoha studijních programů. Fakulta tělesné výchovy a sportu nabízí bakalářské, magisterské i postgraduální studium, stejně jako programy celoživotního vzdělávání a možnosti kombinovaného studia. Samozřejmostí je profesionální zázemí a vysoce kvalitní síť sportovišť. Více informací o fakultě i možnostech studia naleznete na webových stránkách: www.ftvs.cuni.cz

Mezi úspěšné absolventy Univerzity Karlovy patří řada olympijských šampionů, například moderní pětibojař David Svoboda, kanoista Martin Doktor, veslařka Miroslava Knapková, hokejista Robert Reichel, plavkyně Simona Kubová (Baumrtová) a řada dalších světově úspěšných sportovců.

 

 

 

 

 

 

 

Zaúčtováno v Jiné, Konopí pro léčebné účely a alkohol, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství, Zdravotnictví