Univerzita Karlova a Národní muzeum podepsaly Memorandum o vzájemné spolupráci

Společně s generálním ředitelem Národního muzea PhDr. Michalem Lukešem jsme v Karolinu slavnostně podepsali memorandum o vzájemné spolupráci. Obě naše instituce se tak staly významnými partnery v oblasti výzkumu a vydavatelské činnosti.ABC_7665

Na základě podepsaného memoranda budou Národní muzeum a Univerzita Karlova spolupracovat v oblasti přírodních věd, archeologie, moderní historie, muzikologie či etnologie. Spolupráce se bude týkat též edičních projektů Vydavatelství Karolinum a ediční činnosti Národního muzea. V roce 2019 obě instituce uspořádají významnou egyptologickou výstavu, jež se bude konat v prostorách zrekonstruované Historické budovy Národního muzea. Jsem přesvědčen, že dohoda o spolupráci mezi Univerzitou Karlovou a Národním muzeem je pro akademickou obec velmi dobrou zprávou. Obě instituce patří ve svých oborech mezi nejdůležitější v České republice. Univerzita Karlova se proto velmi ráda bude podílet na vzájemných projektech, především pak bude hlavním organizátorem velké egyptologické výstavy v prostorách Národního muzea. 

„Spolupráce Národního muzea s Univerzitou Karlovou má velký význam nejen pro odborníky z muzejního prostředí a akademické obce, ale také pro studenty, kteří budou mít možnost absolvovat v rámci našeho dobrovolnického programu v muzeu odbornou praxi. Také jsme připraveni spolupracovat v oblasti výuky a podporovat projekty doktorského studia,“ doplnil generální ředitel Národního muzea PhDr. Michal Lukeš, Ph.D.
ABC_7625ABC_7631

Záznam o podpisu memoranda můžete shlédnout na YT kanále UK:
https://youtu.be/bpQ9yMjQwBo​

Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Vysoké školství