Slavnostní otevření Pivovaru u Supa

Společně s ostatními kolegy z vedení Univerzity Karlovy, s Ing. Oldřichem Lomeckým, starostou Prahy 1, a dalšími představiteli kulturního a veřejného života a milovníky gastronomie a piva jsme se zúčastnili dnešního slavnostního otevření Pivovaru u Supa.  

Pivovar U Supa je nejstarším pivovarem s hostincem v Praze. Jeho kořeny sahají až do 15. století. Najdete jej v jedné z nejstarších a také nejrušnějších ulic pražského Starého města, v Celetné ulici 22, zhruba uprostřed Královské cesty.

Staroměstský pivovar a restaurace „ U Supa“ je umístěn v přízemních prostorách domu, který dříve nesl názvy: U supa, U Kindlů, U Kaplířů, U Kondlů či U zlatého supa. Zdobí jej pozdně gotické renesanční klenby. V roce 1804 zde mimo pivovar se sladovnou sídlila továrna na bižuterii a roce 1861 světoznámá tiskárna Mercy a zlatník Gindl. Poslední rekonstrukci organizovala v roce 2016 společnost La Gare Restaurants, jež má ve svém portfoliu Dům francouzské gastronomie La Gare, Les Moules a Vozovnu Stromovka.

Pražská Celetná ulice spojovala východní Čechy s hlavním pražským tržištěm – Staroměstským náměstím. Její jméno je odvozeno od slova „calty“, pletené housky z kynutého těsta, které nabízeli místní pekaři. Nyní zde místo pekařů najdete prodejce suvenýrů, občerstvení, turistických atrakcí a mj. také jeden ze vstupů do historického objektu Karolinum, sídla Univerzity Karlovy.

Na zdar, úspěch a výbornou chuť piva si čerstvě natočeným půllitrem spodně kvašené světlé dvanáctky připili všichni přítomní.

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na univerzitním YouTube kanálu byla publikována reportáž ze slavnostního zahájení provozu pivovaru U Supa.

Video si přehrajete zde:

https://youtu.be/SzCJBYhwEbI

Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Vysoké školství