Setkání se třetím mužem USA, republikánem Paulem Ryanem

Třetí nejvýše postavený americký politik, předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan vystoupil ve Sněmovně českého parlametu. 
 
Spolu s předsedou české Sněmovny Radkem Vondráčkem Ryan podepsal deklaraci, která odkazuje i na vznik samostatného Česko
slovenska právě před sto lety a podíl Spojených států amerických na zrodu nového státu. Paul Ryan hovořil v Senátu mimo jiné o roli USA v evropské bezpečnosti.

V dopoledních hodinách se  horní komoře parlamentu setkal s rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou a zúčastnil se  uzavřené debaty se studenty Politologického klubu Fakulty sociálních věd.

 

Ryan je jako předseda Sněmovny reprezentantů od října 2015 třetím nejvyšším představitelem USA po prezidentovi Donaldu Trumpovi a viceprezidentovi Miku Penceovi. I když jde o soukromou Ryanovu cestu, její význam není zanedbatelný.Naposledy vysoce postavený americký politik navštívil Česko v roce 2010. Byl to tehdejší prezident Barack Obama, který s bývalým ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem podepsali smlouvu o omezení jaderných arzenálů.

Foto: René Volfík

Zaúčtováno v Jiné, Konopí pro léčebné účely a alkohol, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství, Zdravotnictví