Setkání s představiteli Evropského orchestru a sboru studentů medicíny

V letošním roce jsme převzal společně s děkan 3. LF UK Michalem Andělem, ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem a primátor města Brna Petrem Vokřálem  záštitu nad dobročinným projektem European Medical Student´s Orchestra and Choir a setkal jsem se v historických prostorách Karolina s představiteli tohoto orchestru a sboru studentů. Ti měli zároveň možnost si historické Karolinum a její expozice prohlédnout.

Každoročně se sjíždí z celé Evropy přibližně 80 studentů a mladých lékařů s láskou k hudbě do jednoho vybraného města, aby v něm pod vedením zkušeného dirigenta vytvořili symfonický orchestr a sbor.

Letos je na řadě Praha, kde budou od 21. do 28. 7. 2016 pod taktovkou zkušeného českého dirigenta Lukáše Prchala a slavné německé sbormistryně Anny-Kathariny Kalmbach pilně zkoušet náročný repertoár.

Po týdnu tvrdé práce představí Evropský orchestr a sbor studentů medicíny/ European Medical Students‘ Orchestra and Choir publiku na dvou benefičních koncertech dvě zásadní skladby českého skladatele Antonína Dvořáka a to: Symfonii č. 5 a Mši D – dur, „Lužanská“.

První benefiční koncert  se koná 29. 7. 2016 v 19 hod v kostele Svatého Salvátora v Praze, druhý hned den po té 30. 7. 2016 v Besedním domě v Brně. Výtěžek z obou koncertů poputuje na konto organizace Zdravotní klaun o.p.s., která zajišťuje návštěvy dětských a geriatrických pacientů v nemocnicích a léčebnách.

Tradice dobročinného projektu European Medical Student´s Orchestra and Choir sahá do roku 1993, jeho minulé ročníky se konaly například v Londýně, Barceloně, Lublani, Stockholmu, Budapešti. Organizace letošního “českého ročníku” konajícího se v Praze a Brně se ujali absolventi 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
ABC_0725ABC_0730ABC_0713ABC_0748ABC_0782ABC_0817

 

 

 

Zaúčtováno v Jiné, Média, Vysoké školství