ROK S COVID-19. A JAK DÁL?

Univerzita Karlova připravila celodenní on-line diskusní konferenci s názvem ROK S COVID-19. A JAK DÁL? Konala se 24. března 2021 v Karolinu.
 
Jejím cílem bylo za účasti špičkových vědců, zástupců akademické oblasti, vlády, státní správy i osobností veřejného života debatovat nejen o tom, jak pandemie koronaviru proměnila život v Česku, ale především hledat odpovědi na otázku, jak kritickou situaci dál řešit.
 
První potvrzený případ nemoci covid-19 se objevil v ČR už před rokem, přesně 1. března 2020. Co všechno se od té doby změnilo? Jak Česká republika zvládá pandemii? A jaká další řešení je nutné v roce 2021 přijmout?

Uplynulý rok nás všechny vystavil velké zkoušce. Procházíme krizí zdravotní, sociální, i ekonomickou. Školství je jednou z nejvíce postižených oblastí, a to samozřejmě ovlivňuje nejen kvalitu výuky, chybí osobní kontakt s učiteli a získávání praktických dovedností.

Univerzita Karlova se zapojila hned od začátku do řešení krize nabídnutím kapacit pro testování či vývoje PCR testů na koronavir. Proběhla obrovská vlna dobrovolnické pomoci ze stran studentů nejen medicíny, ale i ostatních fakult. Každému bych chtěl ještě jednou poděkovat za pomoc celé společnosti. Obrovská vlna solidarity a pomoci jsou pozitivy i do budoucna

 Mezi hosty byli také dva ministři: ministr školství Robert Plaga a ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Více na webu a  YT UK:
Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství, Zdravotnictví