Podpis memoranda projektu NEZAPOMENEME

V Karolinu proběhl slavnostní podpis memoranda o vzájemné spolupráci mezi Univerzitou Karlovou, Slovenským inštitútem v Praze, Slovenským národním muzeem – Muzeem židovské kultury, společností W&ART a židovskou kulturní iniciativou Ec Chajim.

Memorandum o spolupráci při projektu NEZAPOMENEME… vychází ze společného přesvědčení o nutnosti zvýšit informovanost a podpořit zájem mladých lidí o historii druhé světové války a souvisejících událostí. Cílem této spolupráce je žákům a studentům českých a slovenských škol připomenout příčiny a důsledky druhé světové války, a to nejen z úcty k obětem a hrdinům tohoto největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva, ale také jako varování pro budoucnost.

Podpis memoranda o spolupráci s radostí komentoval i ředitel Slovenského inštitútu v Praze Vladimír Valovič: „Jsem velmi rád, že stále existuje a pokračuje spolupráce mezi českou a slovenskou stranou,“ uvedl.

Hlavní akce v rámci projektu měly proběhnou v květnu u příležitosti 75. výročí konce druhé světové války, což bohužel kvůli koronavirové pandemii nebylo možné a byly tak přesunuty na podzim.

„Předmětem memoranda je spolupráce na výtvarné soutěži NEZAPOMENEME. Tato spolupráce bude vrcholit podzimní výstavou a také odborným sympoziem, které proběhne 17. září a kde vystoupí přední odborníci na tuto problematiku,“ uvedla profesorka Radka Wildová, prorektorka pro koncepci a kvalitu vzdělávací činnosti na Univerzitě Karlově.

 

Foto: René Volfík

Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství