Generální tajemník 4EU+ Volker Balli navštívil Univerzitu Karlovu

Na Univerzitě Karlově jsme přivítali nového generálního tajemníka 4EU+ Aliance dr. Volkera Balliho, se kterým jsme jednali o tom, co nás čeká v tomto roce v činnosti Aliance 4EU+ .

Aliance 4EU+ byla loni podpořena v rámci projektu Evropské univerzity při programu Erasmus+ – společným cílem tohoto projektu je více propojit studijní programy, výzkumné infrastruktury a členy akademických obcí šesti prestižních evropských univerzit. Volker Balli je generálním tajemníkem 4EU+ od ledna tohoto roku, když je do funkce na základě vícestupňového náboru vybrala rada rektorů 4EU+.

Předtím byl ředitelem Studium Individuale na univerzitě Leuphana v německém Lüneburgu. Byl zodpovědný za strategický rozvoj, včetně podpory globálních partnerství. Zahájil a řídil strategické partnerství Erasmus + CREATES. Sociální vědec Balli vystudoval evropská studia na London School of Economics, magisterský titul získal na College of Europe v belgických Bruggách, doktoráty z filozofie má z univerzit v Dublinu a z Evropského univerzitního institutu ve Florencii. Poté působil jako doktorand na univerzitách v Brémách a Trentu a na University College Freiburg byl v letech 2012-2013 členem týmu, který měl na starosti interdisciplinární obor řízení.

V průběhu své návštěvy se setkal  Volker Balli také se zástupci studentů Univerzity Karlovy.

 

 

 

 

Foto: Vladimír Šigut

Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství