Z LÁSKY K LESU – Lesy ČR pokřtily kalendář na rok 2020

Vedení Lesů ČR představilo na vernisáži v Národním zemědělském muzeu v Praze netradiční kalendář pro rok 2020 nazvaném Z LÁSKY K LESU, který vyjadřuje svou podporu obnově lesa a české krajiny společně s aktuální vizí lesů nové generace. Lesům ČR  bude tento kalendář sloužit zejména jako odměna a vyjádření poděkování pro ty, kteří se nejrůznějších profesích podílejí na likvidaci kůrovcové kalamity a na obnově lesů. Kalendář je pomyslnou tečkou za rokem, v němž podnik představil veřejnosti lesy pro 22. století, které se v současnosti sází a budou v celé republice sázet i v příštích letech.

Známé osobnosti světa sportu, médií, vědy i filmu se v kalendáři představují s předměty, které pocházejí z českých lesů. Všichni se projektu zúčastnili bez nároku na honorář.

Přímo na místě jsme jej pokřtili s Janem Pirkem, Kateřinou Neumannovou, Jakubem Vágnerem a Jarmilou Štukovou. Na fotografiích se v kalendáři objevují také olympijští vítězové Eva Samková, Kateřina Neumannová a Martin Doktor, kardiochirurg Jan Pirk, herečka Hana Vágnerová, rybář Jakub Vágner, vítěz Ligy mistrů Petr Čech, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima nebo známí fotografové Antonín Kratochvíl a Jarmila Štuková. Všechny osobnosti se představují v netradičních situacích. Jejich fotografie akcentují odkaz na prestiž a zásadní roli lesnictví, která přetrvává v české společnosti po staletí. Každá z osobností proto drží v rukou předmět, který symbolizuje návrat návrat k pokoře a respektu vůči přírodě.

Kalendář státního podniku Lesy ČR na rok 2020 je součástí projektu Nového lesa, jehož cílem je vysázet na zbytcích starých lesů lesy nové.

  • Autory fotografií jsou studenti Akademie Michael a Vysoké školy kreativní komunikace.
  • Projekt vznikl pod dohledem renomovaného fotografa a pedagoga Tomáše Třeštíka.

 

Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství, Zdravotnictví