100. výročí česko-amerických diplomatických vztahů

Mark Green a Stephen B. King

Fakulta sociálních věd a Velvyslanectví Spojených států amerických pořádaly v pátek 19. října ve Vlasteneckém sále Karolina dizkusní setkání s Markem Greenem, ředitelem Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID) na téma Mezinárodní rozvojová spolupráce a humanitární pomoc  role USAID a Spojených států.

Akce se konala v rámci oslav 100. výročí česko-amerických diplomatických vztahů a spolu s Markem Greenem se jí účastnil také velvyslanec Spojených států amerických v Praze, Stephen B. King

Mark Green, odborník na problematiku mezinárodního rozvoje, byl jmenován ředitelem USAID v roce 2017. V letech 2007 až 2009 působil jako velvyslanec USA v Tanzanii, jako člen Kongresu za stát Wisconsin pomáhal prosadit Millenium Challenge Act zaměřený na zmenšení globální chudoby pomocí udržitelného ekonomického rozvoje.

Stephen B. King byl jako velvyslanec USA v České republice schválen americkým Senátem 5. října 2017. Je předním veřejným činitelem a podnikatelem, který vybudoval a později prodal firmu na výrobu chemikálií a založil také rodinný investiční podnik. Velvyslanec King vedl v letech 2007-2017 Republikánskou stranu ve Wisconsinu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Vladimír Šigut

Zaúčtováno v Jiné, Konopí pro léčebné účely a alkohol, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství, Zdravotnictví