Univerzita Karlova uctila 17. listopad vzpomínkovými akcemi na Karlově náměstí a Albertově

Univerzita Karlova uctila 17. listopad vzpomínkovými akcemi na Karlově náměstí a AlbertověDnes jsme společně s ústavními činiteli, představiteli Hlávkovy nadace, Svazu protifašistických bojovníků a rektory ostatních vysokých škol uctili památku obětí fašistické zvůle v roce 1939. Připomněli jsme si úmrtí Jana Opletala a Václava Sedláčka, kteří v tu dobu položili své mladé životy. U Hlávkovy koleje a v Žitné ulici jsme položili věnce a zároveň jsme položili věnec k pamětní desce na Albertově v upomínku událostí listopadu 1989. Velmi mne potěšila osobní účast J.M. Grubhoffera a J.M. Beka.

Ochranka odmítla kvůli chystané akci Bloku proti islámu za účasti prezidenta pustit studenty ke studentské pamětní desce na Albertově v Praze uctít jejich památku. Ochranka nechtěla studenty vpustit zapálit svíčky. Deska upozorňuje právě na zásluhy studentů na 17. listopadu 1989.

Na webovém portálu Youtube si můžete přehrát video ze vzpomínkových akcí na 17. listopad. Více informací se dozvíte také na iVysílání České televize a v záznamu pořadu Studio ČT24 – v čase 36:46.

Zaúčtováno v Vysoké školství