Univerzita Karlova uctila dalšími akcemi památku studenta Jana Palacha

Dnes, v odpoledních hodinách, po odhalení pamětní dlaždice v Karolinu, pokračovaly další akce,kterými si Univerzita Karlova společně s ostatními vysokými školami, institucemi a širokou veřejností připomněla odkaz svého studenta Jana Palacha, který položil za svobodu a demokracii oběť nejvyšší.

V odpoledních hodinách se konala vzpomínka na Jana Palacha a modlitba za trpící pro pravdu, spojená s kladením věnců, kterou uspořádala Ekumenická rada církví v horní části Václavského náměstí u fontány, kde se Jan Palach zapálil.

 

 

 

 

Poté následovalo za účasti představitelů Univerzity Karlovy odhalení pamětní desky Jana Palacha na Vysoké škole ekonomické.

 

Vysoká škola ekonomická v Praze během dnes, v rámci Palachova týdne, odhalila pamětní desku v areálu školy na Žižkově. Dalším generacím studentů bude tak připomínat odkaz Jana Palacha.

 

Při příležitosti slavnostního aktu se bude také nově pojmenován jeden z prostorů na VŠE, ponese jméno právě bývalého studenta VŠE Jana Palacha.

Slavnostního odhalení pamětní desky umístěné na vnější zdi Staré budovy VŠE se zúčastnili zástupci České konference rektorů, Správní rady VŠE, vedení VŠE, akademické obce VŠE a Vědecké rady VŠE, dále spolužáci Jana Palacha, rektor AVU doc. Tomáš Vaněk a studentka AVU Dagmar Morová, autorka vítězného návrhu pamětní desky v rámci Soutěže pro studenty sochařských ateliérů AVU vypsané VŠE.

 

 

 

 

 

V podvečer uspořádala Studentská rada Filozofické fakulta UK  Pietní akt u pamětní desky Jana Palacha na budově FF UK.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Vladimír Šigut
            René Volfík

Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství, Zdravotnictví