Rozpočet pro vysoké školství bude navýšen

Dnes jsme se s ministryní financí  Alenou Schillerovou a ministrem školství Robertem Plagou dohodli na navýšení rozpočtu pro vysoké školství.

Po jednání paní ministryně financí uvedla, že je připravena navrhnout zvýšení výdajů na vysoké školství v příštím roce a zároveň bude navrhovat i další navýšení střednědobého výhledu v následujících dvou letech.

Výsledek dnešního jednání na Ministerstvu financí vnímám jako významnou zprávu pro vysoké školy. Po řadě let, kdy se rozpočty vysokých škol nezvyšovaly ani o korunu, dojde k jeho navýšení již druhý rok po sobě. Zvýšení rozpočtu o 2 miliardy korun v roce 2019 považuji za přijatelný kompromis. Je doplněn zásadním závazkem, na kterém jsme se s paní ministryní domluvili, a to návrhem zvýšit střednědobý výhled pro vysoké školy v roce 2020 a 2021.

Je naprosto nezbytné pokračovat v cestě navyšování rozpočtu na vysoké školy. Jen tak budeme mít šanci držet krok s vyspělým světem, být konkurenceschopní a zajistit, že nebudeme nadále v oblasti výdajů na vysoké školy na posledních místech zemí OECD.

Celé znění tiskové zprávy:

Rozpočet VŠ by měl příští rok vzrůst o dvě miliardy korun

Ve vysílánaí ČT1:
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2598260-vysoke-skoly-dostanou-dve-miliardy-navic-pujdou-hlavne-na-platy-vyucujicich

Interview ČT 24:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/218411058040918/

Zaúčtováno v Jiné, Média, Politika, Věda a výzkum, Vysoké školství, Zdravotnictví