Images tagged "liechtenstein-vaduz-auszeichnung-karls-universitaet-fuerst-hans-adam-ii-von-liechtenstein"

 1. Dr. Zdeněk Moravčík

  Dobrý den, myslím, že kandidát na prezidenta a politik obecně by měl být lidem dlouhodobě známý. Tedy známý svými názory na konkrétní věci, což je víc než jméno a články v médiích.
  Inu, asi je teď již pozdě, když zbývají sotva měsíce, ale mrzí mne, že nemáte žádné mediální výstupy, třeba i na těchto stránkách, kde by lidé poznávali Vaše názory. Chybí například videa, kde byste promlouval k lidem. Nejde přeci o nákladné věci. Natočit nějaký rozhovor-podcast k aktuálnímu tématu dnes umí i školák na vesnici a třeba youtube je zadarmo.

  Když se podíváme na matematika Janečka, tak jsou vidět v jeho mediálních výstupech dvě protikladné věci. Jednak jeho striktní logické myšlení matematika a jednak jeho naivita, když hovoří o tématech, kterým nerozumí. Což je pro matematiky obecně typické.
  Nicméně už jenom to, že se dlouhodobě prezentuje veřejnosti je velice důležité. S Janečkem se dá souhlasit, že potřebujeme úplně jiný, nový politický systém než ten, který přetrvává z minulosti, ale už se nedá souhlasit s jeho představami jak by to mělo vypadat.
  Třeba by se ještě něco mediálního dalo stihnout i u Vás.

  Rovněž mne (a nejen mne) zajímá, kde a jakým způsobem se dají podepsat podpisové archy pro Vaši kandidaturu. Jde to online?

  • Tomáš Zima

   Vážený pane doktore,
   děkuji Vám za Váš podnět a názor. Podpisové archy budou přístupné na mém webu, kde si je budete moci stáhnout a po vyplnění je nutné je zaslat na moji adresu. Bohužel on line je nejde vyplnit z důvodu požadavků MV. S pozdravem Tomáš Zima

 2. Ondřej Merta

  Vážený pane rektore,
  poslouchal jsem dnes Váš rozhovor na stanici Český rozhlas Plus. Mimo jiné jste se bavili o otázce volby pana Ševčíka na NH fakultě VŠE. Velice správně jste obhajoval nutnost uznat platnost voleb senátu NH fakulty. Zde ovšem narážíme na problém. Je v pořádku, když děkana volí sbor, který je pod vlivem volené osoby? Na NH fakultě odešla během působení pana Ševčíka celá řada učitelů a dalších pracovníků. Někteří “preventivně” dobrovolně, jiní z jiných důvodů. Dokonce celé katedry odešli z NH fakulty. Nemyslím si, že je v pořádku, že se fakulta stane nástrojem jedné osoby. Možná jste si těchto skutečností vědom, ale rád bych na ně i tak poukázal. Jinak děkuji za poutavý rozhovor.
  S pozdravem,
  Ondřej Merta
  absolvent NH fakulty VŠE

  • Tomáš Zima

   Vážený pane Merto,
   děkuji Vám za Váš dotaz a názor. Právní rámec je dán volbou akademického senátu fakulty a je třeba, aby lidé byli aktivní v návrzích a pak v účasti na volbách. Je to vždy dáno kulturou prostředí.

 3. Luboš Jurka, 57 let

  Pane profesore, děkuji za Váš pohled k dnešní corona situaci, který vyšel dnes na seznam.cz. Naprosto s Vámi souhlasím o používání zdravého selského rozumu. Váš příspěvek je ten typ, které lidi spojuje….super. Přeji Vám hodně pracovních úspěchů a pohody v roce 2021.

  Luboš Jurka, Říčany

 4. Blanka Belzová, 78 let

  Pane profesore, nesmírně si vážím Vašeho vyjádření o roli medií v dnešní situaci (21.4.2020 Jak to vidí), o jejích jediném a to politickém přístupu. Takto pojaté zpravodajství vede jedině k podpoře protivládních postojů, rozeštvávání lidí, rozebírání každého vládního vyjádření vždycky z té záporné stránky – namísto aby moudře a laskavě vysvětlovaly. Moc mě potěšila konečně slova zdravého rozumu!

  • Tomáš Zima

   Děkuji Vám za milá slova. Zastávám názor, že v situaci, v jaké jsme se ocitli, je nutné si zachovat chladnou hlavu a zbytečně neděsit veřejnost různými mediálními zprávami.

 5. Jaroslav Háša

  Dobrý den pane profesore,
  chtěl bych znát Váš názor na neinformovanost společnosti o nakažených lidech koronavirem. Nejedná se mi o žádné osobní informace, ale o anonymní informace o věku nakažených a pracovního zařazení, z kterých by vyplynulo, jaké skupiny by měly být více sledovány a podle toho nastaven systém uvolnění restriktivních omezení.
  Zastávám s Vámi názor, že se s virem musíme naučit žít.
  Děkuji za odpověď
  Jaroslav Háša

  • Tomáš Zima

   Děkuji Vám. Vláda by podle mne měla být v uvolňování restriktivních opatření odvážnější. A nastavit jasná kritéria k vracení života do normálu. To se týká škol, lidí v produktivním věku. Zvláštní sledovanost by měli mít potom senioři, lidé se srdečními problémy, vysokým tlakem, diabetem a dalšími onemocněními, které je nutné sledovat.

 6. Jaromír Grygera

  Vážený pane profesore, se zájmem jsem si přečetl Váš názor na nepozvání 2 rektorů k udělení státního vyznamenání. Naprosto souhlasím s panem prezidentem, protože ” Vaši ” lidé se ohání důstojností ČR a neuvažují o tom, že by se takto i měli chovat, tzn. ctít hlavu státu, kterou si zvolili tito občané i když rektoři nesouhlasí. Poučte prosím Vaše rektory o tom jak by se měli chovat a pak ať se prosím dožadují stejné reakce !!! V tomto státě žije téměř 10 mil. lidí, takže je třeba to respektovat. Děkuji za pochopení, s pozdravem J.Grygera

  • Tomáš Zima

   Vážený pane Grygero, toto moje stanovisko vyjadřuje názor českých rektorů. Dovolím si připomenout, že kolegové v minulém roce vyjádřili svůj názor což si myslím, že ve svobodné zemi je možné a bez následků. Shromáždění při příležitosti státního svátku je setkáním představitelů institucí a nikoliv jednotlivců, kteří je representují. S pozdravem Tomáš Zima

 7. Milan Kulovaný

  Vazeny pane rektore Tomáši Zimo,

  proc v dlouhodobem ani jinem zameru UK nefiguruje MÍR a lidskost na prvnim ani zadnem jinem miste?
  Zmenme tuto situaci a nadchneme nejen akademickou obec.
  Za vice nez 13 000 dni meho zivota jsem nenasel hodnotnejsi cil.
  Ptam-li se lidi na jejich zivotni cile, nikdo se o Míru ani o dustojnych zivotnich podminkach pro vsechny nezmini.
  Jake jsou Vase zivotni cile?

  Vazeny pane rektore Tomáši Zimo, pomozte, prosim.

  http://www.milan-kulovany.cz/informace-o-projektu.jpg

 8. Tomáš Zima

  Vážený pane Kulovaný,

  zašlete mi informace o Vašem projektu a spojení na Vás na e-mail rektor@cuni.cz.

  S pozdravem Tomáš Zima

  • Milan Kulovaný

   Vazeny pane rektore Tomáši Zimo,
   dekuji za Vasi rychlou reakci.

   Jsem presvedcen, ze prvotni osobni jednani s Vámi, vazeny pane rektore Tomáši Zimo,
   je klicove pro dosazeni cilu = Míru a důstojnosti.

   Existuji-li objektivni duvody pro presunuti nasi komunikace do e-mailove roviny, prosim, sdelte mi je.
   Uvedeni e-mailu je nutnou podminkou k odeslani tohoto, i meho predchoziho “komentare”.

   S nadeji a v hluboke ucte
   Milan Kulovaný

 9. Milan Kulovaný

  Vazeny pane rektore Tomáši Zimo,
  prosim, pomozte mi nastartovat a uskutecnit projekt Mír a důstojnost.
  Dovoluji si Vas,
  vazeny pane rektore Tomáši Zimo,
  v teto zalezitosti pozadat o nekolik minut Vaseho casu a o navrzeni terminu a mista pripadne schuzky.
  Tesim se na Vasi reakci.

  Milan Kulovaný